Sznurek lepowy-Panko


Idź do treści

instrukcja stosowaniaINSTRUKCJA MONTAŻU:

Dokonaj oględzin miejsca przyszłego montażu systemu odławiającego muchy. Zwróć szczególną uwagę na właściwe położenie systemu, tak aby możliwe było bezproblemowe przezwajanie sznurka w założonej lokalizacji ( Rys 1 A ) oraz przeprowadź analizę przyszłego przebiegu sznurka klejącego ( Rys 1 B ). Używając kołków rozporowych ( 9 ) zamontuj ramię mocujące ( 3 ) do:

  • sufitu - w przypadku pomieszczeń o wysokości do max. 3-3,5m
  • ściany - w przypadku pomieszczeń o wysokości ponad 3,5m.


Położenie systemu może być kluczowe dla efektywności odławiania much. Pamiętaj, że muchy starają się latać blisko sufitu w centralnej części pomieszczenia ale w przypadku gdy pomieszczenie jest wysokie, rzadko kiedy latają na wysokości większej niż 3 - 3,5m.
Rys 2.) Nałóż na owalną poprzeczkę ramienia montażowego następujące elementy składowe zachowując odpowiednią kolejność:
szpula pełna ( 2 )

  • tarcza bakelitowa brązowa ( 4 )
  • sprężyna ( 5 )
  • tarcza bakelitowa ( 4 )
  • szpula pusta ( 1 )


Po nałożeniu elementów przytrzymaj szpulę pustą, tak aby nie wystawała poza owalną poprzeczkę ramienia montażowego.

Rys 3.) Nałóż na owalną poprzeczkę ramienia mocującego ( 3 ) rączkę z obrotową rękojeścią ( 8 ). Nakładając rączkę ustaw ją w takiej pozycji, aby znajdujący się na niej bolec znalazł się w świetle jednego z czterech otworów o średnicy 10 mm znajdujących się na tarczy szpuli pustej ( 1 ). Następnie przytrzymując rączkę w takiej pozycji, nałóż na poprzeczkę podkładkę ( 6 ) i dokręć ją pokrętłem ( 7 ).

Rys 4.) Rozmieść na suficie - bądź ścianie haki montażowe ( 10 ) oraz bloczki ( 11 ). Do montażu bloczków ( 11 ), użyj haków montażowych ( 10 ). Bloczki powinny znajdywać się w miejscach, gdzie sznurek lepny zmienia pod kątem swój bieg. Haki montażowe znajdują się w miejscach, gdzie sznurek lepny przebiega w linii prostej.

Po rozmieszczeniu wszystkich elementów systemu, przeciągnij sznurek klejący po kolei przez zainstalowane haki montażowe i bloczki po czym nawiń jeden zwój na szpuli pustej tak aby dalej sznurek można było przezwajać używając rączki obrotowej.

UWAGA ! W przypadku gdy planujemy rozmieszczać system wewnątrz pomieszczeń gdzie gniazdują ptaki, zaleca się szczególną ostrożność, gdyż powierzchnie klejące stanowią dla nich realne zagrożenie.ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

1. szpula pusta - 1 szt.
2. szpula pełna - 1 szt.
3. ramię mocujące do sufitu/ściany - 1 sztuka
4. tarcza bakelitowa brązowa - 2 szt.
5. sprężyna - 1 szt.
6. podkładka - 1 szt.
7. pokrętło czarne - 1 szt.
8. rączka z obrotową rękojeścią - 1 szt.
9. kołki rozporowe ( zestawy śruba + kołek ) - 4 szt.
10. haki montażowe podtrzymujące sznurek - 10 szt.
11. bloczki montażowe podtrzymujące sznurek - 4 szt.Instrukcja montażu:

kliknij
kliknij kliknij

sznurek lepowy | sznurek lepowy-systemy | instrukcja stosowania | kontakt z nami | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego